Инновационные технологии активно внедряются не только на рынке недвижимости Турции, но и в других сферах общественной жизни. Так, Минтранспорта и коммуникаций Республики разработало единую платежную карту, которая будет действовать на территории всей страны и появится в обращении в июле 2018 года.
Единая карточка получила название Türkiye Kart («Турецкая карта») и уже была презентована общественности. Для ее внедрения реализовывается еще один масштабный проект – создается Общая платежная система, к которой подключаются государственные и муниципальные учреждения, а по договору смогут присоединиться и любые частные компании.
Держатели «Турецкой карты» смогут использовать ее в любом населенном пункте страны для проведения самых разнообразных платежей. Единой карточкой получится:
- заплатить за проезд в общественном транспорте (автобусах, трамваях, метро, паромах и др.), приобрести ж/д и авиабилеты;
- оплатить входной билет в национальные парки, музеи и другие достопримечательности с платным посещением;
- оплатить телекоммуникационные услуги (телефон, Интернет и т.п.);
- расплатиться за такси и долмуш (если служба, услуги которой используются, подсоединилась к Общей платежной системе);
- оплатить покупки или услуги аналогично с кредитной картой.
Для «Турецкой карты» будет доступна функция пополнения через Интернет, платежные терминалы, банкоматы и почту. С нее можно осуществлять переводы на другую карточку.
Чтобы пользоваться и управлять единой картой было еще удобнее, планируется запуск специального мобильного приложения.
С каждым годом инвестировать в недвижимость Турции решаются все больше иностранцев. Об этом говорят статистические данные, по которым в 2017 году продажи жилья иностранным гражданам взлетели на 70% по сравнению с 2016-м, и это способствует максимальному упрощению процедуры покупки турецкой недвижимости для иностранцев. Так, новые правила, вступившие в силу под конец прошлого года, отменили необходимость получать разрешение на приобретение в Военном ведомстве Измира.
Теперь иностранные граждане, которые хотят купить жилье на территории Турецкой Республики, могут сделать это по одинаковой с местными жителями процедуре. Им больше не нужно направлять документы в Военное ведомство страны, чтобы получить разрешение на оформление покупки. Нет необходимости заботиться об этом и у застройщика, планирующего заключать сделки с иностранцами.
Такое нововведение существенно упростило и, что особенно важно, ускорило процедуру покупки недвижимости в Турции иностранными гражданами. Хоть получение разрешения из Измира фактически было формальной процедурой, оно затягивало процесс приобретения жилья примерно на 2 месяца. Сейчас же иностранцы смогут оформить ТАПУ (свидетельство про право собственности) всего за 3 дня.
Рейтинг стран по уровню экономической свободы опубликовал институт Фрайзера (Канада). Он входит в число наиболее влиятельных исследовательских центров мира и составляет подобный перечень ежегодно. По результатам последнего исследования, граждане Республики Кипр и собственники недвижимости на Кипре могут быть спокойны за свою экономическую свободу. Страна расположилась на 14-й строчке рейтинга из 159-ти.
При распределении позиций в перечне институт Фрайзера проводит анализ того, насколько экономические и политические институты в том или ином государстве соответствуют принципам экономической свободы. Учитывается, например, возможность личного выбора, добровольного обмена, конкуренции и выхода на рынок, уровень защиты частной собственности, безопасность личности и другие критерии.
Первая десятка стран из рейтинга экономической свободы этого года выглядит следующим образом:
1. Гонконг (Азия)
2. Сингапур (Азия)
3. Новая Зеландия (Океания)
4. Швейцария (Европа)
5. Ирландия (Европа)
6. Великобритания (Европа)
7. Маврикий (Африка)
8. Грузия (Европа)
9. Австралия
10. Эстония (Европа)
Закрывает рейтинг Венесуэла, Украина разместилась на 149-й строчке.
Лібералізувати та спростити систему валютного регулювання в Україні запропонував Національний банк, підготував законопроект «Про валюту» і виставив на громадське обговорення свої ініціативи.
Причиною підготовки змін стала недосконалість чинної нормативної бази (акти накопичилися в кількості більше 100 штук, середній їх вік становить 15 років) і необхідність привести законодавство у відповідність до вимог Європейського союзу, що в кінцевому підсумку дасть можливість інтегрувати Україну до внутрішнього ринку ЄС.
Головний принцип підготовлених змін – лібералізація валютного регулювання, тобто зняття багатьох обмежень у проведенні валютних розрахунків. Він виражається в таких положеннях законопроекту «Про валюту»:
- закріпленні свободи проведення валютних операцій за правилом «дозволено все, що прямо не заборонено»;
- проведенні всіх розрахунків на території України в гривні, крім здійснення іноземних інвестицій, надання фінансових та банківських послуг, проведення операцій Укрпошти та небанківських установ, а також інших випадків, встановлених НБУ;
- видачу тільки двох типів ліцензій – банківської та валютної (для небанківських фінустанов).
Для українських громадян перераховані нововведення означають, що:
1) вони зможуть без будь-яких обмежень проводити валютні операції (зараз, наприклад, 50-ма тисячами доларів обмежена максимальна сума, яку можна вкласти в іноземні інвестиції протягом року). Але при перевищенні певної суми повинні задекларувати свої витрати;
2) не потрібно буде отримувати індивідуальні ліцензії для інвестування за кордон. Тобто, щоб купити нерухомість в Туреччиніабо на Кіпрі, наприклад, не доведеться подавати в банк додаткових документів та отримувати дозвіл на проведення розрахунків. Оплата буде проводитися в загальному порядку, Нацбанк потрібно тільки повідомити про здійснення операції.
Окрім цього, нерезиденти України зможуть користуватися такими ж правами на валютному ринку, як і резиденти, а до компаній не застосовуватимуться санкції за порушення термінів розрахунку за експортними та імпортними операціями.
Проект закону «Про валюту» знаходиться зараз на стадії розгляду ВР та, якщо його буде прийнято, купити нерухомість за кордоном українцям стане набагато простіше.
Нова нерухомість в Батумі з’являється регулярно, але не тільки вона. Влада міста прагне зробити його ще більш цікавим для відвідувачів, і тому прокладає все нові туристичні маршрути. У вересні, наприклад, стартував проект з будівництва японського саду, який розквітне на Батумському бульварі біля Університетської площі.
Сад буде розбитий за всіма правилами східного садово-паркового мистецтва. Планується, що всього за 2 місяці на відведеній для східного садка території з’явиться струмок з каскадом водоспадів, пруд, невеликі мостики та високі бамбукові дерева – все, з чим асоціюється традиційна Японія. При цьому загальна площа японського саду складе більше одного гектара.
Компанія, якій адміністрація міста доручить зведення нового шедевра садово-паркового мистецтва визначається на тендері. Для реалізації проекту виділено кошти в сумі 67-ми тисяч доларів.
Мати квартиру в Одесі, наприклад, і прожити все життя в улюбленому місті – звичайно, здорово. Але якщо ви хочете самовдосконалюватися, отримувати новий досвід та яскраві враження, то варто хоча б трохи часу пожити за кордоном. Декількох тижнів відпустки вам не вистачить, щоб вжитися в закордонну атмосферу, а ось пари місяців або року буде для цього цілком достатньо.
Що ж саме дасть вам проживання в чужій країні? Для відповіді на це питання ми назвемо лише п’ять основних пунктів, які одночасно є й причинами відправитися за кордон і пожити там.
Отже, поживши в іншій країні, ви:
1) отримаєте навички, необхідні для виживання – не зациклюватися на дрібних невдачах, лояльно ставитися до «не таких» людей, тактовно висловлювати свої думки. За кордоном ми виходимо зі звичного кола спілкування і способу життя, часто стикаємося з відмовами, звикаємо звертати менше уваги на інших людей та більше займатися своїм життям. Так на нас впливає навколишнє суспільство і система, що склалася в більшості розвинених країн;
2) поліпшите свої знання мови та навички спілкування нею. Живучи в країні, де говорять іноземною мовою, ми теж починаємо нею розмовляти. Це тільки у відпустці ми можемо обійтися завченими в школі фразами, а тривале проживання вимагає більшого словарного запасу, бо коло питань, які потрібно вирішити, буде значно ширшим. Плюс, занурення у мовне середовище – це найкраща практика;
3) подивитесь, як живуть там люди, як вибудовують побут, спілкування один з одним і зможете перейняти позитивний досвід, коли повернетеся на батьківщину;
4) станете більш самостійними й навчитеся краще розпоряджатися грошима. За кордоном не буде численних знайомих, які зможуть на наше прохання вирішити будь-яку проблему або допомогти грошима. Доводиться навчитися піклуватися про все це самому;
5) відкриєте для себе нову культуру та країну в цілому. Особлива природа, місцеві пам’ятки, національна кухня – щоб оцінити це повною мірою знадобиться не один тиждень. Якщо ми хочемо відчути країну цілком, варто пожити там, планомірно відвідуючи кожен її регіон, відомі і не дуже місця.
Покупать недвижимость на Кипре не только инвестиционно выгодно, но и полезно для здоровья! Если вы поселитесь в квартире или доме на острове, то будете жить в одной из наиболее здоровых стран. Так, согласно всемирному рейтингу здоровья за этот год Кипр входит в первую двадцатку стран и занимает 18-ю позицию.
Рейтинг под названием Global Health Index составляется ежегодно международным информагентством Bloomberg. В 2017 году в него вошли 163 страны, каждая из которых была оценена по нескольким критериям. В частности, эксперты приняли во внимание основные причины смертности в стране, средний показатель продолжительности жизни, наличие условий, представляющих прямую угрозу здоровью населения (недостаток питьевой воды, недоедание, курение, риск повышенного артериального давления и т.п.).
Наиболее здоровой страной мира по результатам исследования признана Италия, а вся первая десятка выглядит таким образом:
Цікаву відповідь на це запитання вивели фахівці галузі, проаналізувавши статистику за останні кілька років. Вийшло, що кожен день іноземному громадянину продається в середньому 50 об’єктів нерухомості, розташованих на території Туреччини.
Така цифра – результат простих математичних розрахунків. Згідно зі статистичними даними, що охоплюють січень 2013 р. – червень 2017 р. іноземці придбали близько 82-х тисяч об’єктів нерухомості. Цей показник поділили на кількість днів у зазначеному періоді часу та отримали 50 об’єктів на день. Втім, особливе зростання обсягу продажів припав саме на цей рік.
Найчастіше іноземними громадянами купується квартира в Аланії, Анталії, Стамбулі, Бурсі та деяких інших містах, а житлові об’єкти переважають над комерційними. Купують у Туреччині переважно громадяни Іраку, Кувейту, Саудівської Аравії, Росії, Великобританії та Німеччини.
1. Иберия – такое название носила древняя Грузия примерно до 5 века н.э. Страна находилась в дружественных отношениях с Римской империей, а в Риме даже на какое-то время был установлен памятник царю Иберии. Иберией, кстати, называли еще и Пиренейский полуостров (нынешняя территория Испании и Португалии).
2.Недвижимость в Грузии считается одной из самых недорогих в Европе. Даже в курортном районе здесь можно купить неплохую однокомнатную квартиру в новостройке за 35 тысяч долларов.
3. Если грузинский водитель выпил, то получает право вызвать полицейский патруль. Патруль совершенно бесплатно доставит водителя и его автомобиль в нужное место. Делается это для предотвращения аварийных ситуаций на дороге.
4. Кушать шашлык и хинкали грузины привыкли руками. Так лучше чувствуется вкус блюда.
5. Национальные грузинские танцы и песни ЮНЕСКО признало достоянием культурного наследия человечества.
6. В Грузии все информационные указатели на улицах написаны на двух языках: грузинском и английском. Даже в самых маленьких населенных пунктов.
7. Разница во времени между Киевом и Тбилиси составляет 2 часа в зимний период и 1 час в летний. С 2005 года в Грузии не переводятся часы – страна осталась жить по летнему времени.
8. В грузинских новостройках нередкое явление платный лифт или лифт с персональным ключом (например, для жильцов подъезда). Чтобы подняться в лифте, нужно опустить несколько монет в специальный аппарат, а вот за спуск вниз платы не требуется.
9. По традиции, в Грузии нельзя отказываться от приглашения на свадьбу. Если вас позвали, а вы не пришли, это воспринимается как большая обида и даже может стать причиной прекращения любого общения в дальнейшем.
10. В стране действуют так называемые Дома юстиции – государственные учреждения, в которых можно воспользоваться практически любой госуслугой. Всего в Доме юстиции находится более 300 сервисов, среди которых гражданский реестр, нотариат, архив, исполнительное бюро и др.
11. В 2017 году в Грузии начал действовать безвизовый режим с Европейским Союзом. Это значит, что граждане страны не должны получать туристическую визу для посещения стран ЕС.
З точки зору вартості на проживання, Кіпр не можна назвати найдешевшою країною Європи, але й до занадто дорогих він теж не належить. Наприклад, нерухомість на Кіпрі в новобудові та якомусь елітному районі (Лімассолі, Пафосі) продається по 2-6 тисяч доларів за квадратний метр. А в невеликому містечку навіть на узбережжі можна підібрати варіант від 1 тисячі доларів за квадрат квартири.
Втім, житло потрібно не тільки придбати, але й утримувати. На Кіпрі рахунки по комуналці приходять раз на два місяці та залежать від сезону. Централізованого опалення та гарячої води на острові немає. Обігріваються квартири кондиціонерами, гарячими підлогами або іншими автономними системами, які працюють, як правило, від електричних мереж.
Приблизні комунальні витрати за місяць для сім’ї з 4-х осіб, яка мешкає в апартаментах, складають:
- 100 євро за електроенергію;
- 30-40 євро за воду;
- 50 євро за інтернет і телефон;
- 25-60 євро за утримання місць загального користування (зазвичай, стягується в сучасних житлових комплексах з управляючою компанією).
Якщо квартира маленька та ресурси витрачаються ощадливо, плату за комунальні послуги можна знизити до 45-60 євро. Утримання будинку площею 100 м2 коштуватиме не менше 150 євро на місяць.
Податок на нерухомість Кіпру був скасований в 2017 році й тепер не входить до складу витрат на утримання житла.
Покрити витрати можна, здаючи квартиру в оренду. Середні по країні ціни для однокімнатного житла – 350-450 євро на місяць. У курортний сезон ця сума збільшується у 2-3 рази.