Рейтинг стану громадянської та політичної свободи по країнам світу опублікований міжнародною організацією Freedom House. Експерти оцінили рівень свобод у 195-ти державах і присвоїли кожній показник від 1 до 100. Чим вище число, тим більше свобода в країні. Як Республіка Кіпр, так і Північний Кіпр зайняли в цьому рейтингу високі позиції, набравши 94 і 80 балів відповідно. Міжнародне визнання підтверджує, що острів підходить не тільки для того, щоб купити на морі нерухомість або добре відпочити. Тут можна комфортно жити і вільно почуватися. З усіх оцінених країн вільними визнані всього 87. Найвищі позиції в рейтингу стану політичних та громадянських свобод з показником 100 балів зайняли Фінляндія, Швеція та Норвегія. Німеччина отримала 95 балів, Польща – 89, Грузія – 64, Україна – 61, Туреччина – 38, Росія і Білорусь – по 20. З повним переліком можна ознайомитися на офіційному сайті Freedom House
Якщо ви прибуваєте до Фетхіє (Туреччина), то швидше за все потрапляєте сюди через міжнародний аеропорт Даламан. Здається, на тлі інших курортів турецької Рив’єри це місто трохи губиться. Насправді ж у ньому є, що подивитися, а історія Даламана сповнена цікавих моментів. Наприклад, тут знаходиться залізничний вокзал, точніше – тільки будівля вокзалу, тому що відстань до найближчої залізниці від міста становить не менше 250-ти кілометрів. А найдивніше те, що залізничних шляхів в Даламані ніколи не було і прокладати їх навіть не збиралися. З’явився вокзал у місті через безглузду випадковість. На початку ХХ століття намісник Єгипту Паша Аббас Хілімі викупив ці землі та розпорядився побудувати в Даламані свою мисливську резиденцію, а родючий ґрунт використовувати для вирощування сільськогосподарських культур. Реалізація проекту була доручена французьким архітекторам. Але крім резиденції, вони також повинні були втілити ще один проект – звести залізничний вокзал в Олександрії (Єгипет). Якимось дивним чином уся плани, будівельні матеріали та ресурси для будівництва двох цих об’єктів переплуталися і в 1905 році в Даламані з’явилася будівля вокзалу без залізниці. Будова збереглася до наших днів і використовується сьогодні місцевим радгоспом.
Приятное событие ожидает тех, кого интересует не только пляжный отдых и недвижимость на Кипре, но и история острова. Власти Южного Кипра планируют открыть на нем крупный археологический музей.
На данный момент проводится конкурс заявок на строительство музея археологии в Никосии. В тендере принимают участие местные и зарубежные инвесторы. Всего около 130-ти компаний представили свои проекты, а лучший из них по всем критериям определят уже в мае 2017 года.
Сразу же после выбора победителя планируется приступить к реализации проекта. Новый музей – новые туристические маршруты на Кипре. А это всегда хорошо!
Интересные итоги подвел международный аэропорт «Киев» (Жуляны) – посчитал, какие направления стали самыми востребованными у его пассажиров в 2016 году. Результаты подсчитали сразу в нескольких категориях. Так, из внутренних направлений наибольшей популярностью пользовались Одесса (потому что город курортный, а недвижимость в Одессе пользуется большим спросом), Львов и Запорожье. Самые востребованные международные рейсы – белорусский Минск, немецкий Дортмунд, турецкая Анталья, венгерский Будапешт и Дубай (Арабские Эмираты). Отдельной строкой выделили популярные среди украинцев турнаправления. К упомянутым раньше Анталье, Будапешту, Дубаю здесь прибавились Тиват (Черногория) и Ларнака (Кипр). Кстати, Ларнака – не только известный кипрский курорт, но и город с лучшими квартирами на Кипре по соотношению цена-качество. Всего за 2016 год аэропорт «Жуляны» обслужил больше 18-ти тысяч рейсов.
Грузія все частіше стала з’являтися в зарубіжній пресу. Глянцевий журнал Vogue вже назвав її одним з десяти гарячих туристичних напрямків на 2017 рік, а авторитетний Forbes включив країну до переліку виноробних регіонів світу, які обов’язково варто відвідати.
Тепер про Грузію заговорив британський The Telegraph. Столиця країни, Тбілісі, увійшла до списку під назвою: «21 європейське місто, про відвідування якого ви ніколи не думали, але, безумовно, повинні це зробити».
Журналістка Клер Олфрі особливо відмічає традиційну столичну архітектуру та говорить про те, що в місті з’являється все більше сучасних торгівельних центрів і готелей, воно як би приходить у себе.
З такою «рекламною кампанією» країні гарантований наплив туристів у цьому сезоні. А разом із цим зросте популярність нерухомості в Грузії та її інвестиційна привабливість.
Окрім Тбілісі, до переліку The Telegraph потрапили такі європейські міста як іспанські Вікторія і Сеговія, італійський Бергамо, македонський Скопіє та інші.
Начало года всегда связано с подведением итогов и подсчетом статистики. В Турции эта статистика получается очень даже интересной и говорит о возрастающей популярности страны среди туристов и инвесторов. Вот только несколько из полученных по итогам 2016 года чисел: - каждые 17 секунд над Турцией пролетал в среднем 1 самолет. Всего в воздушном пространстве страны насчитали более 1,8 млрд. самолетов; - свыше 21 тысячи единиц недвижимости в Турции купили иностранцы. Иностранные граждане выбирают преимущественно Стамбул, Анталию, Бурсу и Муглу, а сами они приезжают в страну из Ирака, Саудовской Аравии, Афганистана, Кувейта и Великобритании; - 18,1 тысяча сделок была заключена с иностранцами в отношении приобретения жилья. К уже названным странам в топ покупателей присоединяется Россия. Около трети покупок было сделано с привлечением ипотечных средств; - более 1 млн. украинцев посетили Турцию и вошли в пятерку стран с наибольшим турпотоком. Украинские отдыхающие, в основном, отдают предпочтение Анталии, Стамбулу и Мугле; - около 30-ти млн. иностранных граждан стали гостями Турции в течение года.
Влада Республіки Кіпр налаштована на реалізацію нової стратегії в туристичній сфері, а експерти очікують збільшення популярності острова серед іноземців. Останні дослідження показали, що до 2030 року на 82% збільшиться турпотік на Кіпр та на 185% більше стануть доходи в туристичному секторі. Острів з переважно літнього курорту перетвориться на цілорічний напрямок з великим припливом іноземних гостей і розвиненою інфраструктурою. У той час, як програма реалізовується, а експерти прогнозують, статистика говорить про зростання популярності та інвестиційної привабливості країни. Наприклад, наприкінці минулого року трохи виросли на нерухомість на Кіпрі ціни, за рік майже на 20% збільшилася площа житлового будівництва. А загальна кількість туристів на острові в 2016-м перевищила 3,1 мільйона.
Сучасні житлові комплекси та квартири в Лімасолі – не тільки це привертає увагу будівельних компаній Кіпру. Новим етапом розвитку міста стає проектування інноваційних інфраструктурних об’єктів. Одним з них, наприклад, став проект Льодової арени.
Для його реалізації зараз підшукуються інвестори. І якщо вони знайдуться, в Лімасолі з’явиться льодовий палац міжнародного рівня. А саме:
- енергоекономічний комплекс з ресторанами, офісними приміщеннями, кафе, танцювальною студією, тренажерним залом, катком і загальною площею 2,8 тис. квадратних метрів;
- зал на 250-500 глядачів;
- майданчик, що відповідає олімпійським стандартам і готовий до проведення міжнародних та національних спортивних змагань.
Оцінюється проект Льодової арени Лімасола в 3,5 млн. євро.
Система инвестиционного гражданства внедряется в Турции. Об этом сообщает местная пресса со ссылкой на соответствующие изменения законодательства.
О намерении властей предоставлять гражданство Республики за инвестиции в экономику стало известно еще в 2016 году, но конкретные условия программы обнародовали только сейчас. В частности, претендовать на получение гражданства Турции сможет каждый желающий иностранец, если он:
- открыл счета в турецких банках на сумму от 3-х млн. долларов или купил государственные облигации на эту же сумму и обязуется пользоваться данными активами не менее 3-х лет;
- инвестировал не менее 2-х млн. долларов в производство на территории страны;
- купил недвижимость в Турции стоимостью не меньше 1-го млн. долларов и дал обязательство не продавать ее в течение 3-х лет после покупки;
- создал на территории Республики от 100 рабочих мест.
Эти категории иностранных граждан получат право на вступление в гражданство Турции по упрощенной процедуре: без обязательного оформления вида на жительство, соблюдения определенного срока пребывания в стране и других условий.
Підрахунки, зроблені за підсумками 2016 року, говорять про те, що Грузія поставила новий рекорд у туристичній сфері. За минулий рік її відвідало понад 6,3 мільйонів іноземців. Притому, що населення країни за даними останнього перепису склало 3,7 мільйонів осіб.
У 2016-му найбільше туристів прибуло сюди з Азербайджану, Вірменії, Туреччини, Росії та України, збільшилася кількість відвідувачів і з країн Європейського Союзу (Латвія, Литва, Чехія, Болгарія і Німеччина). Не увійшли до ТОПу по відвідуванню Грузії, але показали рекордний приріст своєї кількості туристи з Ірану (+ 485%), Індії та Саудівської Аравії.
Таку інформацію повідомив Георгій Чоговадзе, голова Національної адміністрації туризму. Він пов’язує істотний приріст гостей Грузії з безперервним поліпшенням туристичної інфраструктури та популяризацією цього напрямку в ЗМІ. Треба відзначити, що разом з туристичною збільшується й інвестиційна привабливість країни – інвестиції в Грузію стають все вигідними.